منتطر نظرات خوب و مفید شما هستم

اطلاعات به آسانی پاك نمی‌شوند!

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 27 تیر 1390-10:56 ق.ظ


آیا تاكنون به این موضوع فكر كرده‌اید، اطلاعاتی را كه از روی رایانه یا كارت حافظه تلفن همراهتان پاك می‌كنید، همچنان روی هارد دیسك رایانه و كارت حافظه تلفن باقی می‌ماند؟

آیا به‌این فكر كرده‌اید كه با استفاده از هزاران نرم‌افزار بازیابی اطلاعات موجود در بازار، اطلاعات پاك شده به راحتی قابل دریافت هستند؟ بنابراین حتما این را هم می‌دانید كه نباید رایانه، تلفن همراه یا دوربین دیجیتالی خود را در اختیار افرادی كه مورد اعتماد شما نیستند یا آنان را نمی‌شناسید قرار دهید.

البته باید گفت كه بازیابی اطلاعات مانند یك چاقو عمل می‌كند، به‌ طوری كه می‌تواند هم مفید باشد و هم خطرناك، مفید به آن معنی كه اگر مقاله یا تحقیق شما پاك شده دوباره می‌توانید آن را بازیابی كنید.

اما حتماً تمامی شما مواردی را شنیده یا دیده‌اید كه طی چند سال گذشته فیلم‌ها و تصاویر خانوادگی و شخصی افراد به صورت غیرقانونی و گاه با هدف اخاذی در سطح گسترده‌ای منتشر شده كه این موضوع با گسترش هر چه بیشتر فناوری اطلاعات، روند فزاینده‌ای داشته است.


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نحوه تشخیص اصل بودن گوشی از طریق اینترنت

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 27 تیر 1390-10:44 ق.ظ

امروزه در کشور ما اکثر گوشی‌های موجود در بازار ریجیستر نشده و قاچاقی به کشور وارد می‌شوند که این موضوع باعث نوسانات قیمت یک مدل گوشی شده که علت آن چیزی به جز غیر اصل بودن آن و به اصطلاح چنج بودن آن است که متاسفانه فروشندگان، گوشی‌های تقلبی خود را به عنوان گوشی اصل به مشتری معرفی می کنند.

برای شناسایی گوشی‌های اصلی راه‌های متفاوتی است که از جمله آن‌ها استفاده از کد #06#* است که سریال گوشی شما (IMEI) را مشخص نموده و شما می‌توانید آن را با شماره سریال موجود بر روی جعبه و باطری مقایسه نمایید این سه شماره باید با هم همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت گوشی شما قاچاق بوده و چنج شده است. روش دوم؛ تشخیص اصل بودن گوشی از طریق اینترنت است، بدون نیاز به یافتن کد فوق بر روی جعبه یا باطری گوشی یا سایر راه‌ها!


 


ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مراقب دمای کامپیوتر خود باشید!

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:36 ب.ظ

دلیل بروز مشکل ناشی از گرمای زیاد قطعات

ابتدا امر شاید کمی تعجب آور باشد اما قطعات کامپیوتر آنچنان گرما تولید می کنند که برخی از کارشناسان مدعی هستند بخشی از گرمای جو زمین از همین کامپیوترها میلیونی جهان متنتشر می شود!!! از این مقوله که بگذریم ، اگر یک کامپیوتر شخصی را ساعت ها در یک اتاق سربسته نگه دارید ؛ افزایش گرما را به طور محسوس احساس می کنید.

در اکثر مارکهای تجاری در خصوص مادربود و CPU و در اجناس جدید کارت گرافیک در صورت افزایش دما زیاد ؛ کامپیوتر به طور خودکار و سریع خاموش می شود و این موضوع تا رفع کامل گرما تکرار می شود.

اما مشکل در دو مقوله حاد می شود ابتدا ممکن است که دماسنج یا به اصطلاح فنی ترموکوپل این قطعات کارایی خوبی نداشته یا خراب باشد در نتیجه شما صدای خفیف یک انفجار یعنی ذوب شدن سی پی خود را خواهید شنید یا در عین ناباوری به مشکلی برمی خورید که نشانگر خرابی کارت گرافیک یا صدا شماست یعنی خروجی تصویر به مانتیور یا صدا به بلندگوها را ندارید. به همین سادگی کارت گرافیک یا کارت صدا و احتمالا مادربورد شما می سوزد ؛ مشکل حاد بعدی در خصوص منبع تغذیه و برخی دیگر از قطعات است این قطعات دماسنج مستقل ندارند در نتیجه در صورت ایجاد گرما شدید ؛ بازهم به کار خود ادامه می دهند و در نتیجه به راحتی می سوزند البته اگر خوش شانس باشید و خرابی منبع تغذیه باعث سوختگی بردها ؛ هارد دیسک سی دی رام و قطعات دیگر نشود. پس همیشه مراقب دما باشید.


ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهمترین وقایع اینترنتی سال 1386

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:33 ب.ظ

16فروردین(5 آوریل)

 شركت یاهو سرویس Yahoo Alpha را مورد آزمایش قرار داد. سرویسی كه طی آن كاربران موتور جستجوگر یاهو می‌توانند نتایج جستجو خود را به خصوص در ستون نتایج ویژه سفارشی كرده و مطابق با نیاز خود منابع جستجو را تغییر دهند. 

 

 30 فروردین (19 آوریل)

شركت امنیتی كلاه سفید (White Hat) یكی از جنجالی‌ترین گزارشات خود را در این روز در اختیار خبرگزاری‌ها قرار داد. در این گزارش، هشت سایت از ده سایت پر بیننده شبكه اینترنت دارای نقاط آسیب پذیر خطرناك اما بسیار پیش پا افتاده‌ای گزارش شدند. از جمله این سایت‌ها می‌توان به سایت شركتeBay   اشاره كرد.

 

4 اردیبهشت ( 24آوریل)

شركت نینتندو برای آنكه از كورس رقابت با كنسول‌های بازیX-Box  مایكروسافت و 3PS شركت سونی جا نماند، سرویس اینترنتی ویژه ای برای كاربران كنسول بازیWii  راه‌اندازی كرد. در این سرویس كاربران می‌توانند از طریق شبكه اینترنت و كنسول بازی خود، در بازی‌های گروهی آنلاین شركت كرده و همچنین نسخه‌های جدید بازی‌های این كنسول را خریداری كنند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نحوه انتخاب یك كارت گرافیك

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:29 ب.ظ

كارت گرافیك یكی ازعناصر مهم در كامپیوتر است  كه  با  توجه به نوع استفاده و نیاز كاربران، دارای مدل های متفاوت با پتانسیل های مختلف می باشد. كاربران با توجه به امكانات كارت گرافیك قادر به استفاده از بازی های كامپیوتری پیشرفته ، مشاهده فیلم و انجام عملیات حرفه ای نظیر ضبط و ویرایش فیلم ، می باشند. در زمان استفاده از تصاویر گرافیكی حجیم و یا برخی بازی های كامپیوتری، ممكن است تصاویر بصورت منقطع  نمایش داده شوند، در چنین مواردی استفاده از یك كارت گرافیك مطلوب و با سرعت مناسب ، علاوه بر افزایش كارآئی سیستم ، امكان پردازش تصاویر دو بعدی و یا تصاویر سه بعدی استفاده شده در بازی های كامپیوتری را با سرعت بیشتر فراهم می نماید .برخی از كارت های گرافیك دارای امكانات متنوعی نظیر پورت های ورودی و خروجی برای اتصال به دوربین های دیجیتال و تلویزیون بوده و در برخی از مدل های دیگر امكان اتصال بیش از یك نمایشگر به كامپیوتر ، وجود دارد. كارت های گرافیك در مقایسه با گذشته دارای امكانات  بیشتر، كیفیت بهتر و توانائی مطلوب بمنظور بازخوانی تصاویر می باشند.
ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نحوه انتخاب یك مادربرد

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:27 ب.ظ

انتخاب مادربرد ، یكی از تصمیمات مهم در زمان تهیه و یا ارتقاء یك كامپیوتر است .انتخاب فوق ، علاوه بر تاثیر مستقیم بر عملكرد فعلی سیستم ، بیانگر انعطاف سیستم در زمان ارتقاء نیز می باشد . قابلیت های فعلی یك كامپیوتر و پتانسیل های ارتقاء آن در آینده ، جملگی به نوع مادربرد انتخابی بستگی خواهد داشت . امروزه بر روی مادربردها ، پورت های پیشرفته ای نظیر(Fireware(IEEE 1394و یاUSB 2.0 و حتی كارت های ( تراشه ) صدای شش كاناله و كنترل هایRAID وجود داشته كه می توان از آنان در زمان ارتقاء سیستم  و بدون نیاز به نصب امكانات جانبی دیگر ، استفاده بعمل آورد.
درزمان انتخاب یك مادربرد همواره سوالات متعددی در ذهن تهیه كننده ( خریدار ) مطرح می گردد: مادربردها چگونه با یكدیگر مقایسه می گردند؟ پارامترها ی سنجش و وزن هر كدام چیست؟ ( پردازنده ها ، نوع تراشه ها ، نحوه ارتباط با دستگاههای ذخیره سازی ). معیار انتخاب یك مادربرد چیست ؟Chip set های یك مادربرد بیانگر چه واقعیت هائی می باشند ؟ امكانات یك مادربرد چه تاثیراتی را در حیات فعلی و آتی سیستم بدنبال خواهد داشت؟میزان كارایی و كیفیت یك سیستم تا چه میزان وابسته به پتانسیل های مادربرد می باشد ؟ موارد فوق ، نمونه سوالاتی است كه  در زمان انتخاب یك مادربرد در ذهن تهیه كنندگان  مطرح می گردد. در این مقاله قصد داریم به برخی از پرسش های متداول در زمینه انتخاب یك مادربرد پاسخ داده و از این رهگذر با ضوابط و معیارهای انتخاب صحیح یك مادربرد بیشتر آشنا شویم
ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نحوه انتخاب یك مانیتور( بخش دوم )

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:24 ب.ظ

در بخش اول این به مقاله به بررسی برخی اصطلاحات مرتبط با مانیتور،جایگاه مانیتور و مهمترین ویژگی های نمایشگرهایLCDپرداخته گردید. در این بخش  به بررسی سایر پارامترهای موجود در رابطه با انتخاب مانیتور خواهیم پرداخت

.

ویژگی

مهم

مانیتورهای

CRT


مانیتورهایCRT از دو نوع تكنولوژی لامپ تصویر استفاده می نمایند :Shadow mask و یاAperture grille . در مانیتورهای قدیمیCRT  از تكنولوژی shadow mask  استفاده شده است . استفاده از تكنولوژی فوق ، همچنان نیز متداول می باشد .Aperture grille ، تكنولوژی دیگر در رابطه با لامپ تصویر بوده كه شفافیت و وضوح تصویر بمراتب بهتری را ارائه می نماید. در نمایشگرهای مسطح كه از تكنولوژی فوق استفاده می گردد ، انعكاس نور كاهش می یابد.

ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نحوه انتخاب یك مانیتور( بخش اول )

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:23 ب.ظ

مانیتور یكی از عناصر سخت افزاری مهم در كامپیوتر است كه از آن بعنوان دستگاه استاندارد خروجی و در جهت  نمایش اطلاعات استفاده می گردد.  تمامی كاربران كامپیوتر بمنظور مشاهده خروجی مناسب ، نیازمند استفاده از یك مانیتور مطلوب می باشند. انتخاب یك مانیتور به عوامل متفاوتی نظیر مشخصات فنی و نوع كاربرد آن ، بستگی دارد .اولین نمایشگرها ( مانیتورهای مبتنی بر متن )  بمنظور استفاده در كامپیوترهای شخصی در سال 1970 ، ارائه گردیدند. از سال 1970 تاكنون،  مدل ها ی متفاوتی از مانتیتورها با بهره گیری از تكنولوژی های متفاوت و ارائه قابلیت های مختلف ، تولید و عرضه شده اند . مانیتورهای ( CRT ( Cathod Ray Tube  و مدل های متفاوت  ( LCD ( Liquid Crystal display  ، نمونه هائی از مانیتورهای ارائه شده طی سالیان گذشته و اخیر می باشند. در این مقاله قصد داریم به برخی از پرسش های متداول در زمینه انتخاب یك مانیتور پاسخ داده و از این رهگذر با ضوابط انتخاب صحیح یك مانیتور بیشتر آشنا شویم .در ابتدا لازم است با برخی اصطلاحات مرتبط با مانیتور كه در این مقاله از آنان استفاده شده است ، آشنا شویم .
ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نحوه انتخاب یك هارد دیسك

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:21 ب.ظ

هارد دیسك (Hard disk ) ، یكی از مهمترین عناصر سخت افزاری دركامپیوتر پس از پردازنده و حافظه است. از هارد دیسك ، بمنظور ذخیره سازی اطلاعات استفاده می گردد . اطلاعات مربوط به راه اندازی سیستم ، برنامه ها و داده ها، جملگی بر روی هارد دیسك ذخیره می گردند. در زمان انجام برخی عملیات خاص توسط كامپیوتر، نظیر ویرایش فیلم ها ، بازی های كامپیوتری و یا پخش موزیك ، استفاده از یك هارد دیسك با ظرفیت بالا، سرعت مناسب و قابل اطمینان ، بطرز محسوسی بهبود محیط عملیاتی خصوصا" ذخیره و بازیابی اطلاعات را بدنبال خواهد داشت . در سالیان اخیر  تكنولوژی ساخت هارد دیسك بسرعت  و در ابعاد متفاوت رشد و گسترش یافته است . در این مقاله ، به بررسی پارامترهای لازم در خصوص انتخاب یك هارد دیسك خواهیم پرداخت .
ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هشت سؤال رایج در مورد ویستا

نویسنده :مهدی حیدری
تاریخ:دوشنبه 6 تیر 1390-09:18 ب.ظ

اشاره :

آبان ماه امسال، شركت مایكروسافت نسخه نهایی سیستم‌عامل جدید خود را با نام "ویندوز ویستا" به سازندگان سخت‌افزار ارائه كرد و بدین ترتیب كار توسعه ویندوز ویستا به پایان رسید و مایكروسافت رسماً درگیر توزیع و فروش این سیستم‌عامل جدید شد. از سال قبل نسخه‌های بتای این سیستم‌عامل در اختیار همگان قرار گرفت و كم و بیش روی رایانه‌های شخصی گسترش یافت. در این نوشتار می‌خواهیم به هشت سؤال مهم در مورد ویندوز ویستا پاسخ دهیم كه ممكن است به ذهن هر شخصی كه به تازگی با این محصول مایكروسافت آشنا شده است، خطور كند.ادامه مطلب

نوع مطلب : آموزشی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  


Admin Logo
themebox Logo


استخاره آنلاین با قرآن کریم
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic